Як позбутись цвілі?

Прибирання після будівництва чи ремонту


Боротьба із цвіллю є надзвичайно актуальною проблемою сьогодення. Адже розводи та плями на стінах та стелі надають не лише неестетичний вигляд, а ще й становить велику небезпеку для здоров'я людини: головний біль, хронічний бронхіт, слабкість, бронхіальна астма тощо. Цвіль чи пліснява є грибком, який є токсичним та чудово розвивається по цеглі, каменю тощо. У цій статті ми розкажемо як вберегти себе від такої проблеми та як боротися з нею в разі її виникнення.

Причини виникнення цвілі:

 • протікання даху – під час грози з'являються потьоки , які починають чорніти;
 • погана вентиляція , в основному, проявляється на кухні та у ванній, де спостерігається підвищена вологість, та відсутність системи кондиціонування, що спричиняє появу цвілі на стінах;
 • недостатній рівень опалення приміщення, через що стіни занадто зволожені та покриваються грибком;
 • промерзання зовнішніх стін, якщо штукатурка щільно не прилягає до основи, що провокує появу плісняви, тому багато людей отеплюють свої квартири, особливо у будинках з панельних блоків;
 • неполадки у водопроводі. Коли труби пошкоджені, протікає вода, то, знову ж таки, з'являються потьоки, чорні плями, після чого потрібно буде вже робити ремонт і простим чищення не обійтися.

Щоб запобігти сирості в квартирі варто:

 • - утеплити квартиру зовні та зсередини;
 • - встановити якісну вентиляцію;
 • - під час готування їжі, користуватися витяжкою та провітрювати приміщення;
 • - добре опалювати квартиру, щоб стіни були прогрітими;
 • - після прийняття душу, двері до ванної кімнати залишати відкритими;
 • - під час ремонту використовувати вологостійкі матеріали;
 • - не сушити у ванній білизну.


Метод боротьби з цвіллю на стінах підручними засобами полягає у тому, аби не відкладати процес знищення грибка, адже він дуже швидко розповсюджується та за короткий час може дістатися до цегли чи бетону, а пізніше процес вимагатиме дедалі більше затрат. Видаляючи цвіль зі стін важливо дотримуватися конкретної послідовності дій.
Перш за все, позбавитися від «заражених» шпалер та прилеглих до них частин, намочити поверхні стін водою, що в свою чергу не дозволить поширюватися грибковим спорам повітрям, пізніше видалити верхній шар штукатурки, забираючи наліт спеціальними металевими щітками чи шкребками.
Після цього необхідно ретельно висушити стіни (можна навіть використовувати обігрівачі чи вентилятори, адже даний момент є надзвичайно важливим) та нанести спеціальний протигрибковий засіб чи популярний сьогодні гідрофобізатор.


Народні засоби для боротьби із цвіллю


Харчова сода. Даний засіб належить до лугів, що широко використовуються, окрім цього гідрокарбонат натрію є нетоксичним для людського організму.
Відбілювач. Ця речовина чудово бореться і з побутовим, і з вуличним грибком, оскільки до складу, в народі названої, «Білизни» входить досить високий відсоток хлору, який знезаражує рідинні середовища, ти самим знищуючи живі мікроорганізми а них. Проте, відбілювач має високу токсичність при початку реакції, подразнюючи слизову оболонку людини, окрім цього через дані випари можна отримати отруєння різних ступенів.
Оцтова кислота 7-9%. Цей засіб знищує до 80-ти видів цвілі. Слабкий розчин кислоти не є шкідливим для шкіри людини. Оцет створює кисле середовище, в якому грибки гинуть. Проте використовуючи даний препарат, слід врахувати їдкий запах, що довго випаровується.
Перекис водню 3% розчин. Засіб призначається для запобігання зародження грибків. Розчин якісно знезаражує поверхню не завдаючи шкоди людині. Існує перекис водню з високою концентрацією речовини - близько 35%, його використовують очищаючи басейни. Проте, звичайний перекис, що продають в аптеках не може результативно боротися із застарілою цвіллю, а розчин вищої концентрації важко знайти навіть у спеціальних магазинах.


Якщо ж Ви все таки наважилися позбавитися від цвілі самотужки, то повинні дотримуватися певних правил працюючи із спеціальними хімічними засобами: одягати захисні рукавички, маску та закритий одяг, приміщення в якому працюєте повинно бути добре провітреним, меблі, які не можна винести з приміщення, накинути щільною тканиною. Використовувати приміщення після проведення обробки «зараженого» покриття можна не раніше, ніж за 24 години.

Окрім цього, купуючи хімічний засіб, Ви повинні розуміти , що не буває оптимально препарату для усіх видів пошкоджень, тому варто проконсультуватися з продавцем та уважно розглянути склад продукту. Після очищення цвілі на поверхню варто наносити саме гіпсову штукатурну суміш, яка має у своєму складі антисептик., завдяки чому ризик повторної появи грибка є низьким.

Проводячи типові роботи, необхідно пам'ятати про усі застереження, щоб не нашкодити своєму здоров'ю.